Říjen 9, 2017

1. Oddíl Fénix

1. oddíl Fénix má několik družin:

• Chobotničky, Fíglové a Smajlíci – kluci a holky od 5 let do 4. třídy SCHŮZKY mají od 16:30 do 18:00 hod.
  • Svobodnej národ – kluci od 5. do 9. třídy SCHŮZKY mají v pondělí od 16:30 do 18:00 hod.
  • Chechty – kluci a holky od 5. do 9. třídy SCHŮZKY mají ve čtvrtek od 16:30 do 18:00 hod.

Členové oddílu prochází několikaletou vodáckou průpravou. Začínají na skautské pramici P550 na klidné vodě na řece Moravě (7- 11 let).Dále přes fyzicky a technicky náročnější ovládání kánoe na rychleji tekoucí vodě např. řeka Jihlava, Sázava, Dyje atd. (12-14 let), až nakonec přecházejí na okruhové a kajutové plachetnice. Jachetní zaměření si zkouší i jako mladší na upravených skautských pramicích P550 „Oskar“.

Každý měsíc krom družinové činnosti probíhá aspoň jedna celooddílová akce.

Vedení oddílu:
Michal Kordík – Pytlík (IVT,KZ,ZZA – certifikáty pro vedení dětí na táboře a vodní aktivity) – kapitán
Michaela Plačková – Miška – Hospodářka a zástupce kapitána
Marcela Brhelová – lodivod (oddílový rádce)
Ondřej Vlk – Žabák – lodivod (oddílový rádce)
Ivka Gajdošová – Ivulišek – lodivod v zácviku
Andrea Brhelová – Čárka – člunař (Smajlíci)
Eliška – člunař (Smajlíci)
Matěj Kordík – kormidelník (Svobodnej národ)
Jakub Jaroš – Pó – kormidelník (Svobodnej národ)

@